Kedves Olvasóim!
Hamarosan kézzelfogható válik a blog számos bejegyzése, és persze új írások is, amiket még nem olvashattatok itt az oldalon.
A Szülőföld Kiadó által felkarolt kiadványban a korábbi írásaim egy része jelenik meg tudományos igénnyel átdolgozva, mégis olvasmányosan, mindezek mellett új tanulmányok is szerepelnek benne.
Hogy mi motivál az írásra? Pláne arra, hogy könyv legyen ezekből a történetekből? Mindig egy-egy kérdés, ami mindig a kíváncsiságomból fakad és mindig ugyanaz!
MIÉRT?
Miért nem ismerjük a magyar vadászattörténet kiemelkedő vadászhölgyeit? Miért úgy viszonyulunk egy-egy vadfajhoz, ahogyan? Miért gondoljuk, hogy egy állatkertigazgató nem lehet vadász is? Miért és mióta kell vadászvizsgát tenni? Miért maradnak meg egyes neves vadászok a vadászközösség emlékezetében, és miért felejtünk el másokat, akik szintén koruk jeles szakemberei voltak? Miért? Miért? Miért? Ennek a könyvnek minden egyes fejezet egy MIÉRT-re keresi a választ.
Ugyanis ez nem egy szokványos, kalandos történetekkel teli vadászkönyv, sokkal inkább a vadászat ismeretlen oldalát bemutató kötet, mely a természetvédelmen, néprajzon, kultúr- és helytörténeten keresztül igyekszik bemutatni, hogy ez az ősi szenvedély és tevékenység milyen sokrétűen kötődik más szakterületeihez és milyen kölcsönhatásban áll azokkal. Az Olvasó egyszerre ismerhet meg régvolt dolgokat, eseményeket, adatokat; miközben a történetek szorosan kapcsolódnak a jelenhez, olyan témákat boncolgatva, melyek ma is érvényesek, sok esetben közbeszéd tárgyát képezik, nem csak a vadászok közt, mint például a városi vadmegjelenés, az öltözködés feletti viták, a nők szerepe, súlya a vadászatban vagy akár a farkas- és hódkérdés.
Izsákné Simon Adrienn